Hogyan érdemes az optimális készletet meghatározni egy raktárban

Mikor mennyi árut szerezzek be? Mennyi az ideális, vagy optimális készletem termékekenként?

Ezekre a kérdésekre még mindig a legtöbb kereskedő nem tudja pontosan a választ. Ha beszerzést indít, akkor érzésre rendeli a db számot.

 

A következő pár sorban megnézzük, hogy milyen szempontokat érdemes meghatározni egy költséghatékony készlet eléréséért raktárunkban.

Az optimális készlet meghatározása egy raktárban több tényezőtől függ, beleértve az eladási adatokat, a beszerzési időt, a termék forgási sebességét, a szezonális tényezőket, a vásárlói igényeket és az anyagi erőforrásokat.

Az alábbiakban néhány általános lépést mutatunk be, amelyek segíthetnek az optimális készlet meghatározásában:

Rendszeres adatgyűjtés: Az első lépés a raktárkészlet optimális szintjének meghatározásához az adatgyűjtés. Rendszeresen gyűjtsünk adatokat az eladásokról, a visszatérítésekről és az árukészletről. Minél több adatunk van, annál pontosabban tudjuk meghatározni az optimális készletet a raktárkezlő programunkban.
 

Vizsgáljuk meg az eladási adatokat: Az eladási adatok elemzése segít megérteni, mely termékeket adunk el a legtöbbször, melyek azok, amelyeket ritkábban adunk el, és melyek azok, amelyek szezonálisan érintettek lehetnek.

 

Nézzük meg a termék a forgási sebességét: Az áruk forgási sebessége az áru mozgásának sebességét jelenti a raktárban. Az olyan termékek, amelyek gyorsan elfogynak, magasabb készletszintet igényelhetnek, míg azok, amelyek lassan mozdulnak, kevesebb készletet igényelhetnek.

 

Vizsgáljuk meg a beszerzési időt: Az áruk beszerzési ideje szintén fontos tényező, amikor meghatározzuk az optimális készletet. Minél hosszabb a beszerzési idő, annál magasabb a készletszintre van szükség.

 

Vegyük figyelembe a vásárlói igényeket: Az ügyfelek vásárlási igényeinek és trendjeinek figyelembevétele segíthet abban, hogy meghatározza, milyen termékekre van szükségük, és mennyi készletre van szükségük.

 

Ha sikerült a fenti 5 adatot jól képleteznünk, akkor meg tudjuk határozni, hogy a termékeinknek mekkora legyen az optimális készlete. Ezután már csak a cég likviditását kell figyelembe venni, hogy a megrendelt árura van-e anyagi keret.

Az OVIP egyszerűeb tudja kezelni az optimális készletet, így ha ez az adatunk megvan, akkor már készen is kapjuk, hogy miből mennyit kell rendelni figyelembe véve a vevői rendeléseket, a készletet és a folyamatban lévő beszerzéseket.

 

Próbálja ki Ön is kötöttségek nélkül OVIP  Vállalatirányítási Rendszerünket és tapasztalja meg  Ön is a felhőalapú munkavégzés számtalan előnyét!

Ha kérdése merült fel, ne habozzon! Vegye fel velünk a kapcsolatot elérhetőségeink egyikén!

A továbbiakban is jó munkát kívánunk minden Kedves Látogató részére!

Vissza

Nézze meg csomagajánlatainkat vagy kérje ingyenes tájékoztatónkat!

Tetszik az OVIP? Kérje egyből ingyenes próbaverziónkat!

Áraink Kapcsolat Kipróbálom!